Přestávkovník. Super hry a zábava nejen na přestávky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
přestávkovník.

Zdroj: Přestávkovník

Publikace „PŘESTÁVKOVNÍK“ velmi poutavou formou zabaví děti nejen na „nudných“ přestávkách ve škole, ale i mimo ně. Navíc díky menšímu formátu pracovního sešitu si jej mohou vzít prakticky kamkoliv s sebou např. na cestování vlakem, autobusem, na rodinné a školní výlety, na hory, k vodě anebo na prázdniny.

A na co všechno se můžou těšit? Převážná část „Přestávkovníku“ je zaměřena  na „stolní“ hry určené  pro jednotlivce, či dva a více hráčů; včetně hracích plánů.

V knize naleznou hry jako „Pěšinky“, „Kdo bude první?“, „Lodě“, „Přesmýkačky“, „Piškvorky“, „Kolo štěstí“, „Formule“, „Trojúhelníky“, „Země Město“, „Čtverečkování“, „Hádej, co kreslím!“, „Kdo bude první?“, „Vtipné příběhy“, „Slepá cesta“, „Šibenice“, „Území“, „Papírová válka“. (Některé hry jsou dospělému čtenáři moc dobře známé, jiné jsou naopak naprostou novinkou.)

Jelikož o přestávkách dětem nezbývá moc času na čtení, jsou návody her velmi krátké, jednoduché a srozumitelné. U každé z nich je uveden „symbolický“ název hry, jež v každém dítěti evokuje představivost o tom, o čem nová hra přibližně bude. Samozřejmě nesmí chybět návod a potřebné plány ke hraní.

Zdroj: Přestávkovník

Každý z předtištěných návodů je rozdělen do tří přehledných částí, udávající doporučený „počet hráčů“ (pro které je hra určena); „potřeby“ (bez kterých se samotné hraní neobejde) a v neposlední řadě nesmí chybět ani stručně vysvětlená „pravidla hry“.

To ale není všechno! Naopak v publikaci je i spousta jiné zábavy, u které si vystačíte pouze sami a s případnou propiskou v ruce… můžete se naučit skládat origami ve tvarů např. motýla a buldoka; hledat správné cestičky v bludištích, řešit hádanky, hry na pozornost, spojovačky, zahájit svůj mozkový trénink či si vybarvit drobné omalovánky.

Zábavy je tu hromada! Kromě toho všeho nesmí chybět ani několik zábavných testů, které si mohou malí čtenáři vyplnit sami anebo je naopak položit svým kamarádům a užít si tak spoustu společné zábavy.

Těšit se můžou na testy jako jsou např.: „Jaké je tvé symbolické zvíře?“, „Jaké máš postavení ve třídě?“, „Jak velkou máš fantazii?“ a „Jaký máš vztah k přírodě?“; včetně závěrečného hodnocení a výsledku testu.

Přestávkovník nabízí spoustu inteligentní zábavy pro děti všech věkových kategorií tak, aby je poutavou formou odpoutal od displejů mobilních telefonům tabletů a naučil je umění „bavit se“ bez všech těch elektronických vymožeností moderní doby jen za pomocí tužky a papíru.

V závěru knihy jsou přiloženy k vystřižení barevné a veselé štítky na nadepsání školních sešitů.

Kniha je moc hezky zpracovaná, po všech stránkách srozumitelná a doplněná krásně barevnými a hravými obrázky, jež děti vtáhnou přímo do děje hry, díky níž si užijí spoustu „chytré“ zábavy

PŘESTÁVKOVNÍK. Super hry a zábava nejen na přestávky.

Vydala Grada  Publishing, a.s., pod značkou BAMBOOK

Pro čtenáře od 8 let

První vydání, Praha 2020

Počet stran: 108

ISBN: 978-80-271-1780-2

Autor: redakce

Související články