Koťátka kočičky Ťapičky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
kotatka kocicky

Zdroj: Koťátka kočičky tlapičky

Máte rádi příběhy o kočkách? Hledáte pro své začínající čtenáře vhodnou publikaci? Oblíbili jste si spisovatelku Markétu Harasimovou? Tak je tato kniha určena právě vám.

V jednom domě bydlí kočička Ťapička, které se narodili tři koťátka Pacík, Bublinka a Miki. Dále zde bydlí kočičky Týnka, Píša a kocourek Balonek. Tvoří tak velkou kočičí rodinku. Ťapička učí svá koťátka všemu, co budou do života potřebovat. Koťátka společně prozkoumávají svět a zažívají nejedno dobrodružství.

Učí se lézt na strom, překonávají strach z vysavače, dokážou povzbudit Bublinku, aby se netrápila, zachrání myšku Ementálku, přijdou na kloub tomu, kdo jim ukradl sýr z jejich narozeninové oslavy. Zažijí i velké nebezpečí, které se jim podaří zvládnout. Jak to nakonec vše dopadne? Vydejte se společně se mnou na dobrodružnou cestu s koťátky.

Tato kniha je interaktivní. Děti v ní kromě krásného příběhu ze života koťátek najdou úkoly, které mohou splnit. Co na ně čeká? Především vyluštit křížovku, či hledat rozdíly.

Kniha je určena k prvnímu čtení, jelikož má velká písmenka i větší množství obrázků.

Publikace se mi moc líbila. Milý, láskyplný příběh o sedmi kočičích kamarádech mě opravdu chytl za srdce. Jelikož máme doma dohromady také pět kočiček a dva kocourky, úplně mě to připomnělo náš kočičí gang. Kočky miluji odmalička a musím říci, že mě tato kniha opravdu potěšila.

Krátké texty s velkými písmeny potěší začínající čtenáře, kteří ještě nezvládnou číst velké množství textu. Čte se velice dobře, příběhy na sebe navazují, v každém z nich je ponaučení, které rozhodně platí, jak v kočičím, tak i lidském světě. Na 96 stranách na vás čeká celkem 9 příběhů s laskavými ilustracemi, které vás zahřejí u srdíčka.

Příběhy volně navazují na knížku Z deníku kočičky Ťapičky.

Zdroj: Koťátka kočičky tlapičky

Ukázka z knihy:

Dnes je venku hezky teploučko. Obloha je úplně modrá, není na ní jediný mráček. Takové dny mají kočičky moc rády. Týnka i Píša si od rána hoví na lavičce a my s Balonkem jsme vzali ven i koťátka. Už budou mít čtyři týdny, a jsou moc šikovná. Ale ještě se toho musí spoustu naučit.

A protože je tak pěkné počasí, rozhodla jsem se, že koťátkům ukážu, jak se šplhá po stromech. Pro začátek vyberu nějaký menší. To aby se nebála, Balonek slíbil, že mi pomůže. Určitě to bude veliká legrace!

Několik slov o autorce:

Markéta Harasimová pochází ze severomoravského Krnova. Již na střední škole se začala věnovat psaní, po maturitě ale pracovala nejdříve jako manažerka a až později se dala na profesionální dráhu spisovatelky. Píše především romantické detektivky, erotické krimithrillery nebo romány s nádechem tajemna. V roce 2017 si založila vlastní nakladatelství MaHa. Harasimová je také scenáristkou a publicistkou a spolupracuje s celou řadou známých osobností. Od romantických thrillerů si v roce 2018 poprvé odskočila k dětské literatuře a vytvořila milý příběh s názvem Z deníku kočičky Ťapičky.

Autor: Markéta Harasimová

Ilustrace: Barbora Kubátová

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 96

Vydáno: 2020, Vydala Bookmedia s.r.o, Ostrava

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-907197-7-4

Autor: redakce

Související články