Hurá na tábor! Táborové náměty, hry a příroda

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
hura na tabor

Zdroj: Hurá na tábor

Bližší doba letních táborů a řada vedoucích určitě hledá zajímavé náměty a nápady, kam letos jejich tábor směřovat. Jiří Červinka má bohaté zkušenosti s pořádáním dětských táborů a určitě vám dobře poradí. V dnešní době získávají oblibu příměstské tábory.

Přehledně uspořádaná příručka, detailně popsaná problematika nejrůznějších typů táborů – skautské, turistické, zálesácké i příměstské. Hned na začátku publikace naleznete metodiku, jak s knihou pracovat, základy táboření a tábornické hry, náměty a nápady k zálesáckým činnostem, výpravy do přírody, plno zážitků a mnoho dalších.

Tábory jsou různě tematicky zaměřeny (indiánské, cesta do pravěku a jiné). V každé kapitole jsou samostatné soubory námětů, označují se symboly, podle kterých snadno naleznete, co právě hledáte. Záměrem každé kapitoly je prostor k přemýšlení, o čem daná kapitola je.

Publikace podněcuje děti k pozorování přírody, vnímání jejich krás, prozkoumávání věcí, nezapomenutelná dobrodružství i přátelství, která vznikají na celý život. V rámci příručky jsou i důležité detaily, které je třeba neopomenout pro zdárný průběh tábora, na co nezapomenout, na co si dát pozor. Dále seznam věcí, které si na tábor vzít a které raději nechat doma.

Na konci knihy jsou k dispozici internetové odkazy, seznam použité literatury a jmenný rejstřík, který usnadní orientaci v knize.

Kniha svou strukturou, ale i některými náměty volně navazuje na úspěšnou publikaci Výpravy do přírody, kterou Portál vydal v roce 2003.

Zdroj: Hurá na tábor

Tato příručka je určena učitelkám i učitelům mateřských i základních škol, vychovatelům, vedoucím pobytových i příměstských táborů, pro volnočasové aktivity, školní kluby, tábory i různé kroužky. Doporučila bych jí určitě i rodičům dětí, kteří hledají zajímavé inspirace, jak zabavit svoje děti a které se chystají na nějaký tábor společně se svými dětmi.

Čtěte také:

dotyk draka

Dotyk draka

Kniha se mi moc líbila a musím říci, že jsem v ní našla opravdu hodně inspirace. Jako učitelka ji rozhodně využiji při své praxi. Jelikož se letos opět chystám být jako vedoucí příměstských táborů, inspirace rozhodně využiji. Nápadů totiž nikdy není dost a mým cílem je, aby se dětem na táboře líbilo, zažily spousty legrace, poznaly nové kamarády a rozhodně se během letních prázdnin nenudily.

Autor: Jiří Červinka

Žánr: metodická  příručka

Vydáno: 2017, Portál, Praha

Počet stran: 192

Vazba knihy: měkká

ISBN: 978-80-262-1178-5

Jiří Červinka je specialista na herní programy, šéfredaktor ročenky o outdoorovém vybavení Malý průvodce světem outdooru (1995 – 2012) a šéfredaktor stejně zaměřeného časopisu Svět outdooru (2012 – 2015).

Autor: redakce

Související články