Fauna, fascinující svět zvířat

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
fauna.

Zdroj: Fauna

Chcete-li se nechat okouzlit fascinujícím a doposud nepoznaným světem zvířat tak, jak jej ještě neznáte, určitě si nenechte ujít jedinečnou publikaci s výstižným názvem „FAUNA, fascinující svět zvířat“ od kolektivu autorů.

Na knize spolupracovali odborníci ze všech sfér, jako je Jamie Ambroseová – spisovatelka, redaktorka zabývající se především přírodopisem, Derek Harvey – přírodovědec zaměřující se na evoluční biologii a autor mnoha knih; a Esther Ripleyová – bývalá šéfredaktorka píšící o široké škále nejrůznějších témat.

„Živočich je živý organismus složený z mnoha buněk, společně tvořících tkáně a orgány, který jako zdroj živin a energie, přijímá organickou hmotu – například rostliny či jiné živočichy.“

Kniha „FAUNA. Fascinující svět zvířat“ odhaluje pro běžného člověka doposud neznámý svět zvířat z jiného úhlu pohledu, včetně každodenních zázraků právě z živočišné říše, které tak trochu nevědomky přehlížíme.

Tato rozsáhlá publikace je rozdělena do desíti rozsáhlejších částí, které se dále dělí na podrobnější kapitoly.

Zdroj: Fauna

První část se zabývá živočišnou říši jako takovou, pokládá si a odpovídá na otázky typu: „Co je živočich?“, čtenáři vysvětluje pojmy evoluce, zaobírá se otázkou typů živočichů nebo rozmanitostí brouků, ryb a obojživelníků, plazů a ptáků, a v neposlední řadě i savců.

Zbývajících devět částí knih je věnovaných jednotlivým části těla jako je „velikost a vzhled“, „kostra“, „kůže, tělní pokryv a brnění“, „smysly“, „ústa a čelisti“, „nohy, paže, chapadla a ocasy“, „ploutve“, „křídla  a padáky“ a „vajíčka a potomci“.

Díky této knize čtenáři objeví nový náhled na živočišnou říši a pochopí spoustu souvislostí, které jim doposud unikali. Navíc pomocí kombinací velmi působivých a fascinujících fotografií a ilustrací dostávají možnost přiblížit se světu zvířat až do nejmenších a naprosto nejúžasnějších detailů, které by jim pouhým okem velmi snadno unikli.

Číst a listovat touto rozsáhlou, naučnou knihou je opravdový zážitek a potěšení z toho, že najednou odhalujete skryté odpovědi na dávno vyřčené otázky svých dětí, na které jste jen těžko hledali odpovědi. Vše, co jste kdy chtěli znát ze zvířecí říše, na všechno zde naleznete odpověď.

Příroda nás učí, že stále máme, co nového objevovat a stále se můžeme učit nové „velkolepé“ věci.

V závěru knihy samozřejmě  nesmí chybět ani slovníček vysvětlených základních pojmů, rejstřík, a zdroj všech použitých fotografií a ilustrací.

Jsem plně přesvědčena o tom, že kdyby se děti učily podle takto perfektně zpracovaných a úžasných knih, tak by se určitě naučily mnohem víc. Číst si z této knížky je totiž opravdovým zážitkem, probouzející touhu a nutkání dozvědět se mnohem víc, a ne jen nutným zlem, že musím zas něco číst a něco se naučit…

FAUNA. Fascinující svět zvířat.

Autoři: Jamie Ambroseová, Derek Harvey, Esther Ripleyová

Přeložil: Mgr. Přemysl David

Vydala: Grada Publishing, a.s.

První vydání, Praha 2021

Počet stran: 336

ISBN: 978-80-271-2915-7

Autor: redakce

Související články