Rybářské pohádky – rybaření je pohádkové dobrodružství

124541 350 0 fit

Máte rádi vodu a rybaření? Slyšeli jste, že existují Rybářské pohádky? Já také ne a do rukou se mě zrovna jedny takové pohádky dostaly. Moc ráda bych vám je všem představila, protože rozhodně stojí za to. Napsala je Zuzana Pospíšilová a ilustroval Michal Sušina. A teď už nebudu zdržovat, pojďte se se mnou na ně podívat. 

20 rybářských pohádek vás zavede mezi rybáře, ale i k vodě a pod ní. Nechte se chytit pohádkami. Dozvíte se v nich, jak chutnají pekelníčky, jestli umí krtek splnit tři přání, jaké nachlazení trápí vodníka, že ryby mají rády pohádky a jestli amur Amor dokáže přinést pravou lásku.

V knize najdete tyto pohádky: Potrestaný čert, Stěhování rybníka, Líný lín, Amur Amor, Princezna Rybářka, Prstýnek a mnoho dalších krásných pohádek s rybářskou tématikou.

Milé a osobité ilustrace Michala Sušiny se k rybářským pohádkám opravdu hodí. Vždy si vzpomenu na svého bratra, který rád rybařil a jak jsme společně chytili amura. Dodnes vidím tu radost v jeho očích, jak jsme ho nesli domů a připravili je na másle. To byla ale dobrota.

Usedněte s dětmi, vezměte si Rybářské pohádky a začněte číst laskavé a humorné pohádky s ponaučením. A pokud vás čtení omrzí, vyražte všichni společně na ryby. Třeba zažijete stejná dobrodružství nebo potkáte vodníka, čaroděje či skřítka Zmrzlíka.

Pohádky se mě líbily. Mám moc ráda způsob vyprávění Zuzany Pospíšilové a často se ke jejím knihám vracím. Ve své knihovničce jich mám už pěknou řádku.

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Michal Sušina

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2454-1