Podzimní sklenička – vyrobte si krásnou podzimní dekoraci

IMG 20190922 151056

Podzim patří k nejbarevnějším ročním obdobím. Příroda se vybarvuje do těch nejhezčích barev. Lidé se chystají na sklizeň toho, co na jaře zasadili či zaseli, příroda i zvířata se připravují k zimnímu spánku. Proto je nejvyšší čas vyrazit na příjemnou procházku do přírody a při ní si nasbírat dary lesa, který nám podzim nabízí. Zažijete krásně chvíle se svými dětmi. Nejen, že se hezky projdete, ale až budete z těch přírodnin vyrábět dekorace, které vám budou dělat radost, to rozhodně stojí za to. Také jsem o víkendu vyrazila do lesa, i na pole a přinesla si šípky, mech, různé listy, kamínky, kůru a mnoho dalších. V mateřské škole jsem se s dětmi hned pustila do práce, která nám šla krásně od ruky. 

Co k našemu tvoření budete vlastně potřebovat?

šípky, mech, listy, zbytky kůry, šišky z modřínu, různé trávy a byliny, lampionky- tzv. mochyni peruánskou, vratič obecný, sklenici, jutový provázek, terakotovou hmotu, vykrajovátka, špejli, váleček, nůžky.

Jak budeme postupovat?

Do sklenice si na dno dejte mech, postupně vkládejte různé přírodniny dle vaší fantazie. Vyválejte si terakotovou hmotu. Vykrojte si tvary s podzimní tématikou – ježek, sova, houby, dýně aj. propíchněte špejlí. Nechte do druhého dne sušit na pečícím papíře. Další den si vykrojené tvary přivažte jutovým provázkem a další tvary vložte do sklenice. A podzimní dekorace je hotová.