Zarůstání chloupků po holení: Zabránit mu může ostrá žiletka i pravidelný peeling

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Holeni

Zdroj: Shutterstock

Pro většinu žen je dnes naprostou samozřejmostí zbavovat se chloupků na určitých částech těla. Ať už jsou to nohy, podpaží, nebo intimní partie – mnoho z nás ochlupení na těchto místech nesnese a pravidelně se ho zbavuje.

Hladká pokožka je sice odměnou, co nás ale může nepříjemně potrápit, jsou zarůstající chloupky. Červené pupínky a boláčky podlité hnisem nejenže nevypadají pěkně, ale navíc mohou i bolet. Jak se jim bránit?

Teplá voda

Nestíháte a chcete se oholit rychlostí blesku bez předchozího namočení pokožky do teplé vody? Děláte velkou chybu.

Teplá voda připravuje pokožku na holení. Nejlépe proto uděláte, když si před samotným procesem dopřejete několik minut teplé lázně, kde pokožku necháte pěkně odmočit.

Ostrá žiletka

Používáte-li k holení tradiční strojek s klasickou žiletkou, ať už jednorázový, nebo ten, u kterého se dají měnit hlavice s břity, vždy dbejte na to, aby byla žiletka ostrá.

Mnoho žen má v tomto ohledu tendence šetřit a často používají žiletky i pro vícero holení. „Tupé žiletky mohou vést k podráždění a pořezání,“ varuje healthline.com.

Vždy po směru

Možná chcete dosáhnout co možná nejhladšího oholení, proto chloupky záměrně odstraňujete proti směru jejich růstu.

I to je bohužel častá chyba, která způsobuje, že chloupky následně zarůstají. Vždy byste se měli holit po směru růstu – a to i za cenu, že vaše pokožka nebude dokonale hladká.

Pravidelný peeling

Používáte peeling na obličej nebo na tělo? Odteď ho budete pravidelně aplikovat i na nohy. Peeling totiž může předejít zarůstání.

Studená sprcha

Možná vás úplně neláká představa, že si po holení nohy sprchujete studenou vodou, ale podle webu romper.com je to jeden ze způsobů, jak se bránit zarůstání.

Pokožka je po holení citlivá a podrážděná. Když oholená místa bezprostředně po zásahu žiletky zchladíte studenou vodou, kůže se uklidní.

Holení nasucho

I tohle je častý následek ukvapeného rozhodnutí, jak se oholit co možná nejrychleji. Holení nasucho prostě nedělejte.

Proč? Holení už tak podráždí pokožku. Když navíc budete jezdit žiletkou po suché kůži, podráždíte ji dvojnásobně.

Používejte proto vždy alespoň mýdlo nebo sprchový gel – jen voda bohužel nestačí. Díky gelu bude žiletka po kůži jezdit snáze a vyhnete se zbytečnému podráždění.

Zdroj: healthline.com, romper.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články