K.O sexu aneb Jak blaho vymýtit: Spolehlivý návod Benjamina Kurase

IMG 20191108 133504

Milé dámy, máte pocit, že muži už nejsou to, co bývali? “Peníze vám nekoupí štěstí? Nevíte kde nakupovat…!” O tom ví něco bohatí a slavní. Ti, co mají. Ti co ne? “Pak my obyčejní smrtelníci často zjišťujeme, že ta nejkrásnější  krása už je vyprodána. Pak nám zbývá buď sebevražda, nebo celibát, nebo nabytí moudrosti, jež nám osvítí  takovéto pravdy: nejlepší cesta k povýšení chtíče na lásku je chtít někoho, kdo chce nás. K tomu si potřebujeme vytvořit estetiku jinou než playboyovou nebo se na tu playboyovou podívat jinak. Třeba takto: vždyť  i ona tahleta kráska bude za nějakých dvacet let možná tloustnout, vadnout a vrasknout. Jestliže si s ní do té doby nevytvoříme nerozlučné kamarádství, milující i všechny její vady (a hlavně ona milující ty naše), zažijeme pozdější zklamání, někdy i šok.”

Tak toto patří ještě do kategorie nadčasové. Ale když zabrousíme do groteskní podoby dnešní společnosti, tisícero pohlaví a ženy dobrovolně oblékající kalhoty společně s tím, co pod nimi má s správně být, muži netající se tím, že se chtějí na úspěšných ženách přiživovat…. Troufnu si říci, že kdyby se podobná kniha narodila o dvacet let dříve, šmahem by byla s úsměvem sešrotována se slovy, že něco tak šíleného se nikdy nemůže stát. A ejhle… najednou tu máme těch několikero pohlaví, vášnivé touhy mužsko ženské a žensko mužské dostávají na frak a mladí se rozhodují o tom, že budou raději asexuálové, protože se jim v tom bordelu nechce vyznávat. Ani se nedivím. Digitální sex jako nový fenomén. No, schválně si zkuste do těchto oborů zabrousit.
Je to symfonie se slovy, kdo má rád češtinu a vyjadřování, které potěší duši, sluch, oko – celkové vnímání rozmanité češtiny – tomu doporučuju Benjamina Kurase, jakoukoliv jeho knihu pojednávající o lidském společenství. O tom, jak se řítíme do záhuby, aniž bychom to tušili, o tom, jak je lidská duše manipulovatelná a chytráci vždy vítězí. A dobráci končí překvapeni někde na dně společenské skládky odpadků. Třeba.

Ovšem nejen K. O. sexu, ale i jeho další knihy (ciao sexu, mao sexu, tao sexu apod…) jsou peprnější nejen v tématu, ale i v jazyku, v úhlech pohledu, které se nerozpakují nahlížet pod pokličku nejrůznějším menšinám.
Jo a věděli jste, že některé ženy mají v zákolení obrovskou erotogenní zónu?
Tak už to víte…

Kromě nadhledu, vyvětraného mozku, úsměvu na tváři, pokývání nad zamyšlením nad dnešním světem, si odnesete i sem tam nějakou dobrou informaci.
Akorát tedy já nevím, co s tím, když jsem žena. No tak si asi zkusím pod koleno sáhnout sama, třeba se něco stane 😊.
Berte ale tuto knihu prosím, laskavý čtenáři, jako zamyšlení nad absurditou pronikající do našeho světa, o které si doopravdy chci myslet, že dotyční jsou pouze slabého ducha a skutečně nedomýšlejí důsledky svého jednání. A také aktů a zákonů, které chtějí prosadit.
A pokud se vám bude líbit, jsem si jista, že patříte k té normální – doufejme – většině. Takže to s námi ještě není tak špatné!

Vydalo nakladatelství Eminent, 2019, www.eminent.cz
Kurasovy knihy najdete zde: https://www.eminent.cz/kniha/630_ko-sexu