Víte, proč muži nemají celulitidu? Protože je to hnusné. Zbavme se jí i my pomocí těchto cviků

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zadek celulitida

Zdroj: Shutterstock

Celulitida trápí nejednu ženu a boj s ní často nebere konce. Kromě různých kosmetických přípravků a jiných procedur s ní umí zatočit také správný pohyb. Víme, na které cviky se zaměřit, aby jednou provždy zmizela.

Pomerančová kůže neboli celulitida trápí především ženy. Podle lékařů se s ní během života setká až devadesát procent z nich. Objevuje se především na stehnech a vzniká, když podkožní buňky zvětšují svůj objem a vytlačují se proti kůži. Tím pádem se na ní tvoří ďolíčky.

Pravidelný pohyb zaručeně pomáhá

Důvodem, proč se celulitida tvoří, je genetika, nadváha nebo nedostatek pohybu. Právě pohyb je v boji s pomerančovou kůží klíčový. Není nutné tvrdě dřít v posilovně, protože na pomerančovou kůži více platí dlouhodobá aktivita.

Například pravidelná svižná chůze alespoň čtyřicet minut denně je pro stehna velmi prospěšná. Pustit se také můžete do jiných aerobních aktivit, jako je běh, jízda na kole, jízda na bruslích nebo plavání.

Skvělé jsou také různé výpady. Výhodou je, že k nim nepotřebujete žádné speciální pomůcky a můžete si pravidelně střihnout sérii takových cviků třeba doma před televizí.

Dřepy a výpady musí mít správnou techniku

Úplným základem je klasický dřep. Ovšem pozor, důležitá je správná technika. Nohy rozkročte na šíři boků, ruce nechte předpažené nebo v bok, zpevněte střed těla a váhu mějte na patách. Poté můžete začít dřepovat, pocitově to působí jako sedání na židli. Hlavní je udržet paty na zemi. Jakmile budou stehna v rovině se zemí, chvíli vydržte a poté se pomalu vraťte zpět. Cvik opakujte alespoň patnáctkrát.

Výpad dopředu je dalším velmi efektivním cvikem pro boj s celulitidou. Začíná se v pozici, kdy jste rozkročeni na šíři boků.

Poté uděláte velký krok vpřed a pokrčíte kolena, dokud s lýtky nesevřou devadesátistupňový úhel. Kolena i špičky se nevytáčí a také se kolenem nedotýkejte země. Cvik vyžaduje alespoň patnáct opakování pro každou nohu ve třech sériích.

Výpad vpřed můžete střídat s výpadem do kříže. Opět se postavte na šíři boků a jednu nohu pomalu po úhlopříčce posouvejte za sebe. Chvíli v pozici vydržte a pak se znovu narovnejte. Cvik opět opakujte patnáctkrát a vystřídejte obě nohy.

Cvičit můžete i v leže na zádech

Další ze série výpadů je ten do boku. Postavte se na šíři ramen, pravou nohou vykročte do strany, levou držte rovně a pravou ohněte v koleni, abyste se dostali do podřepu. Hrudník směřuje vzhůru. Boční výpad opakujte patnáctkrát pro každou stranu.

Zanožování vestoje posiluje nejen stehna, ale také hýždě. Postavte se ke stěně nebo se opřete o kuchyňskou linku či židli, mějte zpevněný střed těla a neprohýbejte se v bedrech. Pomalu zvedněte jednu nohu s pokrčeným kolenem a flexovaným chodidlem dozadu a zase zpět. Opakujte alespoň patnáctkrát pro každou nohu.

Další cvik se provádí vleže a jde o zvedání pánve. Vleže na zádech pokrčte kolena a ruce nechte volně podél těla. Pánev a spodní část zad pomalu zvedejte ze země, dokud nebude v rovině se stehny. Hýždě i břicho jsou zpevněné. V této pozici setrvejte alespoň několik sekund. Cvik opakujte minimálně dvacetkrát.

Jak už bylo zmíněno na začátku, důležitá je hlavně pravidelnost, a proto si na cvičení udělejte čas alespoň třikrát týdně a cviky opakujte nejlépe ve dvou až třech sériích.

Zdroj: medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Ondrušková

Související články